Prywatne leczenie alkoholizmu – zalety tego rozwiązania

Leczenie alkoholizmu to bardzo skomplikowany proces. Zazwyczaj problemem tu nie jest jedynie choroba, ale duże znaczenie ma również środowisko, w którym chory przebywa. Przebywając wśród dotychczasowych kolegów „od kieliszka”, nie ma raczej szans na skuteczne zerwanie z nałogiem. Dlatego warto rozważyć prywatne leczenie alkoholizmu.

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu

Ośrodki oferujące prywatne leczenie alkoholizmu proponują kompleksową terapię, która zazwyczaj trwa około miesiąca – jest to czas przebywania w ośrodku. W tym czasie chory uczestniczy w wielu warsztatach, m.in. pracy nad uczuciami, nad bezsilnością, przymusem picia. Poznaje również mechanizmy iluzji, zaprzeczenia, ale też zdrowienia i wyboru.

Jakie są ceny?

Jak wszystko, co funkcjonuje na rynku, ceny takiego produktu również są zróżnicowane. Trudno znaleźć jakieś widełki czy wyśrodkować tę wartość. Rozważając taką opcję, należy wziąć pod uwagę wszystko, co ośrodek oferuje i porównać kilka różnych, aby móc w pełni świadomie podjąć decyzję.

Czy warto?

Wiele osób broni siebie lub bliskich uzależnionych przed zamkniętym ośrodkiem, obawiając się społecznej oceny otoczenia. Czasem można wyleczyć nałóg bez konieczności korzystania z takich miejsc, ale zazwyczaj dzieje się to w momencie, kiedy jest to bardzo początkowa faza nałogu, a wtedy jeszcze większość uzależnionych, a nawet ich otoczenie, nie zdają sobie sprawy problemu. Dlatego prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu jest dobrym rozwiązaniem. Pozwala w pierwszej fazie na diametralne zerwanie i odcięcie się od problemu, porzucenie pokus, co nie byłoby możliwe w codziennym funkcjonowaniu.

Czy sam ośrodek wystarczy?

Oczywiście, sam pobyt w ośrodku nie wystarczy. To jest dopiero początek ciężkiej pracy, pozwalający sobie zdać sprawę z problemu i rozpocząć pracę nad nim. Dopiero wtedy będzie możliwy powrót do codzienności i wdrażanie asertywności w kwestii alkoholu.

 

Dodaj komentarz