Alkoholizm to choroba
śmiertelna i przewlekła

Zapoznaj się z informacjami na temat alkoholizmu - objawy, typologia, sposoby leczenia, ośrodki terapii. Nie pozostawaj obojętny jeżeli ktoś z Twojego otoczenia ma problem alkoholowy.

alkoholizm leczenie, leczenie alkoholizmu, terapia uzależnień, terapia alkoholowa

Leczenie alkoholizmu Kraków

Dla wielu osób okazjonalne spożywanie alkoholu może być nieszkodliwą przyjemnością. Jeśli jednak picie staje się coraz częstsze, może to wkrótce przerodzić się w poważny problem. Uzależnienie od alkoholu, znane również jako "alkoholizm" lub "zaburzenie używania alkoholu", rozwija się, gdy ktoś pije alkohol w nadmierny sposób, co prowadzi do uzależnienia organizmu od alkoholu, aby funkcjonować na co dzień.

W naszym Ośrodku zdajemy sobie sprawę, że bez fachowego wsparcia, uzależnienie od alkoholu może spowodować szereg długotrwałych problemów fizycznych i psychicznych, a nawet może być śmiertelne. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, że nie musisz walczyć sam; uzależnienie od alkoholu jest uleczalne i możemy pomóc Ci na każdym kroku w drodze do wyzdrowienia. Leczenie alkoholizmu Kraków to grono specjalistów, które pomoże Ci pokonać chorobę alkoholową.

Jak rozpoznać symptomy alkoholizmu?

Osoba, która spożywa zbyt duże ilości alkoholu, jest ostatnią osobą, która zda sobie sprawę, że tak jest. Najczęściej oznaki uzależnienia obejmują:

  • picie w samotności lub w tajemnicy
  • niemożność ograniczenia ilości spożywanego alkoholu
  • zapominanie i brak możliwości przypomnienia sobie fragmentów czasu
  • posiadanie rytuałów i irytowanie się, gdy ktoś inny komentuje te rytuały, np. picie przed, w trakcie lub po posiłkach albo po pracy
  • utrata zainteresowania hobby, które wcześniej sprawiało przyjemność
  • odczuwanie potrzeby picia
  • uczucie rozdrażnienia, gdy zbliża się pora picia, zwłaszcza gdy alkohol nie jest lub może nie być dostępny

Jeżeli Ty lub ktoś z Twojej rodziny zmaga się z uzależnieniem, sprawdź naszą ofertę leczenia alkoholizmu Kraków. To grono specjalistów, którzy pomogą Ci wyleczyć się z alkoholizmu.

 

Dziękujemy za wizytę. Jeżeli potrzebujesz pomocy - nie czekaj! Skontaktuj się z profesjonalną placówką!