Alkoholizm to choroba
śmiertelna i przewlekła

Zapoznaj się z informacjami na temat alkoholizmu - objawy, typologia, sposoby leczenia, ośrodki terapii. Nie pozostawaj obojętny jeżeli ktoś z Twojego otoczenia ma problem alkoholowy.

alkoholizm leczenie, leczenie alkoholizmu, terapia uzależnień, terapia alkoholowa

Terapia uzależnień

Dla wielu osób prywatna terapia alkoholowa jest rozwiązaniem, które ratuje życie w odpowiednim momencie. Dlatego coraz więcej osób korzysta z takiej możliwości. Cennik pobytu jest uzależniony od rodzaju zastosowanej terapii i ilości dni spędzonych w ośrodku. Podstawowa terapia uzależnień trwa około miesiąca. Czas ten jednak może być dłuższy, jeśli jest taka potrzeba.

Ośrodki leczenia alkoholizmu – pomoc na wyciągnięcie ręki

Ośrodki leczenia alkoholizmu istnieją w każdym województwie. Łatwo można odszukać je w Internecie. Można się także poradzić lekarza pierwszego kontaktu. Odwyk alkoholowy powinien zostać zastosowany jak najszybciej u chorego, który wyraża chęć leczenia. Prywatna terapia alkoholowa to działanie mające na celu uświadomić szkodliwy wpływ alkoholu i podtrzymać właściwą postawę abstynencką. Ośrodki oferują poza terapią chorego także detoks, warsztaty, konsultacje oraz terapię dla najbliższych z otoczenia alkoholika. Cennik jest zależny od rodzaju oddziaływań skierowanych na pacjenta.

Dostrzeżenie problemu i prośba o pomoc to pierwszy sukces w terapii

Ciężko jest alkoholikowi przyznać się do swojej choroby. Wypiera ją lub oszukuje otoczenie, że problem alkoholizmu go nie dotyczy. Najczęściej trudno przyznać się do swojej słabości osobom, które uznają, że mają silną osobowość, nad wszystkim panują i sami sterują swoim życiem. Takim osobom trudno uznać wyższość alkoholu nad sobą

Dlatego przeprowadzenie u nich skutecznej terapii jest niezwykle skomplikowane. Nawet jak zaczną leczenie, nadal wypierają problem. Cena, jaką trzeba zapłacić za swój upór jest zbyt wysoka. Dlatego dostrzeżenie problemu jest pierwszym powodzeniem u alkoholika.

Zgłoszenie się na terapię do ośrodka, i co dalej?

Każdy przed zgłoszeniem się do ośrodka zobowiązany jest zapoznać, jaka jest cena leczenia i opłatę uiścić. Jest możliwość płatności w ratach. Wówczas rozpoczyna się terapii uzależnień. Wytrwanie w nim to jedno, zachowanie postawy abstynenckiej po terapii to drugie. Wówczas można mówić o sukcesie.

terapia uzależnień

Dziękujemy za wizytę. Jeżeli potrzebujesz pomocy - nie czekaj! Skontaktuj się z profesjonalną placówką!