Alkoholizm to choroba
śmiertelna i przewlekła

Zapoznaj się z informacjami na temat alkoholizmu - objawy, typologia, sposoby leczenia, ośrodki terapii. Nie pozostawaj obojętny jeżeli ktoś z Twojego otoczenia ma problem alkoholowy.

alkoholizm leczenie, leczenie alkoholizmu, terapia uzależnień, terapia alkoholowa

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień

Gdzie leczyć alkoholika? Jakie są sposoby na wyjście z nałogu

Rodzina osoby dotkniętej chorobą alkoholową zastanawia się, gdzie leczyć alkoholizm. Zależy im na skutecznych oddziaływaniach, które pozwolą przerwać uzależnienie. Należy pamiętać o tym, że alkoholizm to choroba, która dotyka nie tylko osobę spożywającą alkohol w nadmiarze, lecz także jego najbliższą rodzinę. Oni są świadkami degradacji chorego, awantur lub przemocy, która występuje pod wpływem alkoholu. Alkoholik to ich ojciec, matka, mąż, żona, syn lub córka. Z alkoholizmem jednej osoby boryka się cała rodzina.

prywatne ośrodki leczenia uzależnień, prywatny ośrodek terapii uzależnieńPomoc mogą odnaleźć w specjalistycznych miejscach takich jak prywatny ośrodek leczenia uzależnień. Trzeba tylko podjąć pierwszy krok!

Jak pomóc sobie i choremu, czyli gdzie zgłosić alkoholika na leczenie?

W każdym mieście znajdują się placówki zajmujące się leczeniem alkoholizmu. Ich lokalizację można sprawdzić w Internecie. Leczenie w placówce czy poradni odbywa się bez skierowania. Wystarczy po prostu się tam zgłosić. Największe możliwości są w dużych miastach, bo tam jest nawet więcej niż jedna placówka, gdzie można leczyć alkoholika. Osoby, które nie posiadają ubezpieczenia również mogą się zgłosić w takie miejsce. Są też prywatne ośrodki leczenie uzależnień, które zajmują się leczeniem uzależnienia od alkoholu.

Trzeźwość warunkiem powrotu do właściwego funkcjonowania

Rodzina osoby uzależnionej może także dowiedzieć się u lekarza pierwszego kontaktu, gdzie zgłosić alkoholika na leczenie. Zapewne wskaże on poradnie lub placówki, które zajmują się tym problemem. Warto zadzwonić najpierw i umówić się na konkretny termin, aby mieć pewność, że zostanie się od razu przyjętym. Jeśli alkoholik nie zgłosi się trzeźwy - musi zostać przeprowadzone odtrucie alkoholowe.

Alkoholik, który trzeźwo ocenia sytuację

Gdy już wiadomo, gdzie leczyć alkoholizm istotna jest pierwsza konsultacja lekarska. Ona decyduje o tym, jaki jest stopień uzależnienia i jak należy leczyć pacjenta. Zrozumienie, że warto podjąć terapię i warto żyć na trzeźwo, są dla alkoholika motorem do podjęcia działań naprawczych. Wtedy ma szansę on na kompleksowe leczenie w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień.

Dziękujemy za wizytę. Jeżeli potrzebujesz pomocy - nie czekaj! Skontaktuj się z profesjonalną placówką!