Alkoholizm to choroba
śmiertelna i przewlekła

Zapoznaj się z informacjami na temat alkoholizmu - objawy, typologia, sposoby leczenia, ośrodki terapii. Nie pozostawaj obojętny jeżeli ktoś z Twojego otoczenia ma problem alkoholowy.

alkoholizm leczenie, leczenie alkoholizmu, terapia uzależnień, terapia alkoholowa

Leczenie narkomanii

Pierwszy krok do przezwyciężenia nadużywania narkotyków i uzależnienia

Uzależnienie od narkotyków nie jest wadą charakteru ani oznaką słabości, a do pokonania problemu potrzeba czegoś więcej niż siły woli. Nadużywanie nielegalnych lub niektórych leków na receptę może wywołać zmiany w mózgu, powodując silne pragnienia i przymus używania, który sprawia, że trzeźwość wydaje się być niemożliwym celem. Ale wyzdrowienie nigdy nie jest poza zasięgiem, bez względu na to, jak beznadziejna wydaje się Twoja sytuacja lub ile razy próbowałeś i zawiodłeś wcześniej. Z odpowiednim leczeniem i wsparciem, zmiana jest zawsze możliwa.

Dla wielu osób zmagających się z uzależnieniem najtrudniejszym krokiem w kierunku wyzdrowienia jest pierwszy: uznanie, że ma się problem i podjęcie decyzji o zmianie. To normalne, że czujesz się niepewnie, czy jesteś gotowy do rozpoczęcia leczenia lub czy masz to, czego potrzeba, aby rzucić palenie. Jeśli jesteś uzależniony od leku na receptę, możesz obawiać się, jak znajdziesz alternatywny sposób leczenia choroby. To w porządku, że czujesz się rozdarty. Zaangażowanie w trzeźwość wiąże się ze zmianą wielu rzeczy, w tym:

  • sposobu radzenia sobie ze stresem
  • kogo dopuszczasz do swojego życia
  • co robisz w wolnym czasie
  • jak myślisz o sobie
  • leki na receptę i bez recepty, które zażywasz

Normalne jest również, że odczuwasz konflikt związany z rezygnacją z wybranego narkotyku, nawet jeśli wiesz, że powoduje on problemy w Twoim życiu. Powrót do zdrowia wymaga czasu, motywacji i wsparcia, ale podejmując zobowiązanie do zmiany, możesz pokonać swoje uzależnienie i odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Jednak jeżeli zależy Ci na leczeniu narkomanii, wybierz prywatny ośrodek leczenia narkomanii, w którm pomożemy Ci odzyskać dawne życie.

Dziękujemy za wizytę. Jeżeli potrzebujesz pomocy - nie czekaj! Skontaktuj się z profesjonalną placówką!