Alkoholizm to choroba
śmiertelna i przewlekła

Zapoznaj się z informacjami na temat alkoholizmu - objawy, typologia, sposoby leczenia, ośrodki terapii. Nie pozostawaj obojętny jeżeli ktoś z Twojego otoczenia ma problem alkoholowy.

alkoholizm leczenie, leczenie alkoholizmu, terapia uzależnień, terapia alkoholowa

Terapia alkoholowa

Przywrócenie zaburzonych postaw i zachowań w życiu można osiągnąć za sprawą terapii alkoholowej. Pacjent musi podjąć działania terapeutyczne zmierzające do wyjścia z choroby alkoholowej. Pierwszym etapem leczenia jest konsultacja terapeutyczna, ustalenie wstępnej diagnozy i podstawowy wywiad medyczny. Zdarza się, iż terapię musi poprzedzić detoks, czyli odtrucie organizmu. Następnym etapem jest zastosowanie terapii. Należy pamiętać, że choroba alkoholowa u każdego przebiega inaczej, dlatego istotne jest podejście indywidualne do każdego z osobna.

Terapia dla alkoholika szansą na przejęcie kontroli nad swoim życiem

Terapia leczenia alkoholizmu może przebiegać w różny sposób. W prywatnych ośrodkach wyróżnia się terapię indywidualną lub grupową. Z uwagi na inne zaburzenia, których przyczyną jest alkoholizm konieczne może okazać się wspomaganie środkami farmakologicznymi, aby uniknąć przykrych powikłań odstawiennych. Wszystko zależy od potrzeb wynikających z zaawansowania choroby.

Terapia dla alkoholików może przebiegać w sposób stacjonarny lub niestacjonarny. Terapia stacjonarna potocznie zwana zamkniętą jest najskuteczniejsza i trwa minimum miesiąc. Czas terapii może być dłuższy z uwagi ze względu na indywidualne reakcje na leczenie.

Zrozumienie choroby i jej oddziaływania na życie

Terapia alkoholowa jest procesem, gdzie nie ma natychmiastowych skutków. Efekty nie pojawiają się od razu, dlatego kluczowe okażą się tu cierpliwość i odpowiednia motywacja. Przerwanie terapii oznacza powrót do nałogu i zaburzonego funkcjonowania społecznego. Chory musi uświadomić sobie, że terapia to bardzo ważny i trudny etap w życiu, od którego wyniku zależy efekt końcowy – dobre życie lub śmierć.

terapia alkoholowa, leczenie alkoholizmu, alkoholizm leczenie

Walka z uzależnieniem, w której stawką jest życie ludzkie

Terapia dla alkoholika jest prowadzona przez specjalistów, wykwalifikowanych w leczeniu uzależnień. To lekarze, terapeuci, psycholodzy. Jeżeli pacjent zda się na ich profesjonalizm i będzie stosował do zaleceń wygra walkę z chorobą. Terapia dla alkoholików ma na celu przywróceniu pacjenta do normalności, która została postawiona do góry nogami z uwagi na uzależnienie. Współpraca na linii pacjent – terapeuta jest kluczowym zagadnieniem w terapii.

Dziękujemy za wizytę. Jeżeli potrzebujesz pomocy - nie czekaj! Skontaktuj się z profesjonalną placówką!